Fenntartónk

A Szabolcs Művészeti Alapítvány célja:

• Művészeti iskola alapításával és fenntartásával segíteni az állam köznevelési feladatai ellátását, az ifjúság művészeti nevelését, oktatását.
  • Az amatőr néptánc mozgalom Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei történetének feldolgozása 1937-től napjainkig, a táncegyüttesek monográfiája.
  • A Szabolcs Néptáncegyüttes hagyományainak megőrzését, ápolását elősegítő magánszemélyek és szervezetek tevékenységének támogatása.
  • A megyei táncház mozgalom felélesztése.
  • Oktatást, nevelést végző valamint amatőr művészeti kulturális szervezetek tevékenységének támogatása. Ifjúsági és felnőtt programok szervezése, támogatása, melyek hozzájárulnak a magyar népi kultúra megőrzéséhez, megismeréséhez.

Az alapítvány tevékenysége:

• Az alapítvány az alábbi tevékenységeket végzi:
  • nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés
  • kulturális tevékenység
  • kulturális örökség megőrzése
  • További, az alapítvány céljait megvalósító tevékenységek, melyeket az alapítvány csak nonprofit jelleggel végez, a bevételét céljai elérésére fordítja:
    • tánccal kapcsolatos könyvkiadás, időszaki kiadványok megjelentetése
    • táncruha és lábbeli, illetve jelmez beszerzése és kölcsönzése
    • Az alapítvány közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.
    • Az alapítvány vállalkozási tevékenységet csak közhasznú céljainak megvalósítása érdekében, azokat nem veszélyeztetve végez. Gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt a jelen alapító okiratban foglalt célok szerinti tevékenységére fordítja.

Az Szabolcs Művészeti Alapítvány alaptevékenysége megalakulása óta a Tengertánc Alapfokú Művészeti Iskola fenntartása és működtetése. Az iskola telephelyeinek száma a székhellyel együtt a kezdeti kettőről 6-ra emelkedett. A tanulói létszám meghaladja az 500 főt. Ebben a fejlődésben jelentős szerepe van az alapítvány kuratóriumi tagjainak és önkénteseinek.

Az alapítvány nem foglalkoztat dolgozót semmilyen formában. Így bérköltsége sincs. A működtetéssel, fenntartással járó munkát önkéntesek végzik, főleg a kuratórium tagjai. Segítenek az adminisztrációban (levelek írása, borítékok címzése, térítési és tandíjakról csekkek kitöltése, postázása), szórólapok, plakátok készítésében, kihelyezésében, telephelyek, tanulók szervezésében, stb. Kíséretet vállalnak a kirándulásokon, előadások, tárlatok megtekintésekor. Aktívan közreműködnek, szervesen bekapcsolódnak az iskola életébe.

Az alapítvány céljai között szerepel az amatőr művészeti és kulturális szervezetek tevékenységének segítése, programok szervezése, támogatása, a népi kultúra megőrzése. Ennek keretében támogatunk két amatőr művészeti csoportot, a SZABOLCS Néptáncegyüttest, valamint a GUBA Táncegyüttest amely ifjúsági és felnőtt tagokból áll. Fellépési alkalmakat szervezünk, a művészeti iskola tanulóival való közös szerepléseket támogatjuk. A jelmeztárukat is bővítettük. Nyáron alkotó táborokat szervezünk, ahol nem csak néptánc, hanem különböző képességfejlesztő tevékenységeket is megvalósítunk.

2021 szeptemberétől „Táncház” beindítását tervezzük.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.